To jest strona internetowa książki Religijne Aspekty Ateizmu: Ateizm, Islam i Chrześcijaństwo w języku Metafizyki.
Książkę można pobrać bezpłatnie w języku angielskim i rosyjskim, w formatach PDF i EPUB na stronie Pobieranie plików. Uwaga: ta książka jest rozpowszechniana w paradygmacie Szlachetna Umowa. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie Szlachetna Umowa.

Adnotacja

Książka ta poświęcona jest znalezieniu odpowiedzi na główne pytania egzystencjalne życia każdego człowieka: kim jestem ontologicznie, czy mam wyższy cel? Są to właśnie „wieczne pytania”, które czynią człowieka osobą, umiejętność ich zadawania odróżnia człowieka od wszystkich innych stworzeń we Wszechświecie.
Od niepamiętnych czasów ludzie spierali się o kryteria prawdy, o sens ludzkiego życia io naturę rzeczy. Wyrażało się to zwykle w sporach między religiami. Około dwieście lat temu w chrześcijańskiej Europie pojawił się ateizm i zaczął brać udział w tych sporach. Od dwustu lat toczą się już tysiące kontrowersji na temat „religii i ateizmu”, w których z reguły o religii mówią przedstawiciele chrześcijaństwa lub islamu. Jednak analiza ich abstrakcyjna, na ogół, nie byłaby całkowicie poprawna. Dlatego tutaj skomentujemy jeden konkretny spór, na przykładzie którego postaramy się ukazać istotę wszystkich takich sporów. To spór między przedstawicielem ateizmu a przedstawicielem islamu. I będziemy komentować na podstawie chrześcijańskiego światopoglądu. Tym samym zostanie tu zaprezentowany trialog — trzy punkty widzenia, a omawiane problemy zostaną pokazane jakby „trójwymiarowo”.
Książka ta formułuje szczególną zasadę przyczynowości (zjawisko twórczości), która służy jako solidna podstawa dla wszelkich dowodów na istnienie Boga. To prawie niemożliwe do zakwestionowania. Ta zasada została sformułowana po raz pierwszy w książce. Książka bada również aspekty teodycei, które od wieków były przeszkodą dla teologów. Ponadto wiele innych ważnych tematów teologicznych jest tu omawianych z nietypowych perspektyw.
Dość często ateiści przeciwstawiają swoją koncepcję religiom. Jednak szczegółowa analiza metafizyki światopoglądu ateistycznego pokazuje, że ateizm posiada wszelkie właściwości religii. Ta książka inteligentnie wyjaśnia, że ​​ateizm jest religią niewiary. Książka napisana jest prostym językiem i może być przydatna dla wielu osób balansujących na granicy wiary i niewiary.

Opinie

Bardzo dobra i aktualna książka! Dziś wielu ludzi, którzy szukają Boga lub wahają się w myślach, szczególnie obserwując pozycję, zachowanie i sposób życia hierarchii kościelnej różnych wyznań, nieszczęśni ludzie, łatwo ulegają wpływowi ateistycznej propagandy. Ta książka jest wspaniałą odpowiedzią i zaprzeczeniem tej propagandy, napisaną przez bardzo dobrego i kompetentnego teologa. Komentarze są zrozumiałe i dobrze ugruntowane, łatwe i ciekawe do przeczytania! Polecam wszystkim!

—Sergei N. Kurtalidi, historyk, teolog (Ateny)

Bardzo ciekawa jest forma tej książki — dyskusja w dyskusji. Miejmy nadzieję, że pytania postawione przez autora trafią do czytelników i pojawi się dyskusja, która poszerzy i uzupełni tę debatę. Książka jest napisana dobrym językiem, łatwa do czytania i ciekawa. Gęstość myśli jest wysoka. Pragnę również zauważyć, że propozycja autora, aby czytać wybiórczo interesujące tematy, ma sens. Książka jest tak skonstruowana, że ​​można ją czytać w dowolnych częściach, a nie tylko po kolei. Książka porusza nie tylko aspekty teologiczne i filozoficzne, ale także plany publicystyczne i historyczne.

— Jarosław Taran,
poeta, pisarz, redaktor naczelny portalu „Zamek Lotniczy” (Petersburg)